Grudzień przez wielu typerów uważany jest za czas przerwy w obstawianiu. Niesłusznie! I nie chodzi tu wyłącznie o rozkręcające się wciąż puchary świata w dyscyplinach zimowych, które – tak jak chociażby biathlon czy skoki – mogą dostarczyć wielu ciekawych typów. Wciąż grają największe ligi, kilka mniejszych czekają ostatnie rozstrzygnięcia przed przerwą świąteczną. Oto kilka zdarzeń, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed świętami.

Bundesliga. Beniaminek kontra lider

18 grudnia warto skierować wzrok na mecz Fortuna Duesseldorf – Borussia Dortmund. Wiadomo, kto jest faworytem (kurs na czysty win Dortmundu 1.47), ale można założyć, że Fortuna będzie się opierać dość długo, może nawet do przerwy. Dlaczego? Choć z Borussią może być różnie, gospodarze na 8 meczów u siebie 5 zakończyli 0:0 w HT, niezależnie, czy potem przegrali, czy wygrali. W pozostałych 3 przed przerwą padła jedna bramka, najwcześniej w 39 minucie. Stąd cały ocean typów: x do 15′ (1.4), x do 30′ (1.92), 1. gol po 28′ (2.27), 2 poł. z większą ilością goli 1.99. A dla grających ostrzej HT/FT x/2 po 4.35!

Ekstraklasa. Legia na musiku

20 grudnia w Zagłębie Sosnowiec zagra z Legią. Jasne, że po klęsce u siebie z Lechem 0:6 drugiej takiej masakry trudno się spodziewać, ale wygraną grającej o fotel lidera Legię wyceniono zaledwie na 1.76. W meczu z ostatnim w tabeli Zagłębiem? Ja wiem, że wyjazd, że Legia lubi zaskakiwać i może odstawić cokolwiek, no ale czegoś się 3majmy! Dla Legii remis jest porażką a zwycięstwo obowiązkiem, więc czysty win trzeba grać w ciemno. Dla odważnych typerów lub wiernych kibiców nawet HA +1.5 (2.70) będzie raczej jak spacerek na Giewont, a nie jak skok na bungee z gumki od majtek na uszkodzonym moście.

Premiership. Granie na lidera

21 grudnia. Wolverhampton – Liverpool. Jak podaje serwis https://baseball-statistics.com , wilki to drużyna specjalizująca się od eliminowania górnej części tabeli. Co prawda trudno, by mając w tabeli City na plecach The Reds odpuścili jakikolwiek mecz, zwłaszcza po zlaniu United w angielskim El Clasico. To by dopiero było, gdyby Wolves urwali coś liderowi – wtedy radykalni kibice zamiast śpiewać “You never walk alone” mogliby coś urwać Juergenowi Kloppowi. A że Wolves to drużyna ofensywna, można spodziewać się czegoś więcej. Win Liverpoolu to 1.55, HA+1.5 to 2.2.

Serie A. Genoa idzie na wymianę ciosów

22 grudnia. Po ostrej wymianie ciosów z Romą Genoa dołącza do ekip, które strzelają i tracą. Faworyt to Atalanta i pachnie tu zarówno overkiem (2.5 po 1.82, 3.5 po 3), jak i BTS-em (1.7). Pójdźmy dalej – BTS i over 2.5 (2.12) też nie wyglądają źle. Aha, i jeszcze przypomnijmy, że Krzysztof Piątek tak jakby już odzyskał magiczny strzał…