Google Trends to interesujący serwis Google a jednocześnie bardzo ciekawe narzędzie udostępniające informacje na temat tego, co jest popularne. Czyli tzw. tematów na czasie. Można się tutaj dowiedzieć, co jest modne i czym się ludzie interesują w danym miesiącu, czyli jakie frazy wpisują do wyszukiwarki. Ranking popularności danych słów kluczowych można sortować pod względem różnorodnych kryteriów, takich jak państwo lub język. Co jeszcze warto wiedzieć o tym serwisie?

Do czego używamy Google Trends?

Narzędzie to stosują marketingowcy do oceny kampanii medialnych. Wykorzystują również ten serwis po to, aby zorientować się po prostu, czym interesują się internauci. Google Trend stosuje się również w celach naukowych. W każdym razie jest to zaskakująco skuteczne narzędzie. Wiele osób wchodzi na tę stronę po prostu z ciekawości. Chcą wiedzieć, co jest w danym czasie modne. Albo chcą wiedzieć, czym interesują się mieszkańcy danych państw, a nawet miast. Tutaj w 100% można zaspokoić swoją ciekawość. Można dużo dowiedzieć się o współczesnej kulturze popularnej oraz o współczesnych ludziach.

Jakie nazwiska wyszukiwaliśmy w 2019 roku?

Z Google Trends możemy dowiedzieć się tego, że w 2019 roku internauci najbardziej interesowali się strajkiem nauczycieli, a także takimi osobami z show biznesu jak Piotr Woźniak Starak, Agnieszka Woźniak Starak i Olga Tokarczuk. Poza tym w 2019 roku internauci chcieli wiedzieć dużo na temat wyników wyborów do Unii Europejskiej.

Co to jest apostazja?

Poza Google Trend przeanalizował jak dokańczaliśmy pytanie Co to jest? Okazało się, że internauci bardzo chcieli wiedzieć, czym jest Apostazja, większość konstytucyjna oraz SPA, PPK i Escape room. Chcieli również dowiedzieć się tego, jak głosować w wyborach parlamentarnych, jak głosować w wyborach do parlamentu europejskiego, jak rozliczyć PIT za 2018 rok, jak sprawdzić zwrot podatku oraz jak włączyć Asystenta Google. Interesowaliśmy się też takimi filmami jak Joker, Irlandczyk, Kraina Lodu 2, Green Book i Kogel Mogel 3.