Często spotykam się ze stwierdzeniem że Polacy są bardzo nietolerancyjni względem każdej innej od ogółu osoby. Czy to prawda ? Kiedyś trochę przyglądałem się tej całej polskiej tolerancji i nietolerancji. Moim zdaniem i mówię to na podstawie swoich obserwacji jesteśmy całkiem tolerancyjnym narodem.

Pewnie w niektórych przypadkach w szczególności wśród osób starszych i mniej wykształconych mogą trafiać się sytuacje dyskryminacji ale są to sporadyczne przypadki. Na dowód że Polacy są bardzo tolerancyjni można przytoczyć ostatnie wybory i jedną z partii jaka trafiła do sejmu. W jej szeregach znajdują się osoby, które mogą być dowodem że Polacy tolerują osoby o odmiennych poglądach czy seksualności. Do sejmu został wybrany homoseksualista oraz transseksualista.

Jest to dowodem ogromnego rozwoju społecznego naszych rodaków, którzy od czasów PRL bardzo otworzyli się na otaczający nas świat. Miejmy nadzieję że będzie się to rozwijało gdyż otwarte na odmienności społeczeństwo jest społeczeństwem rozwijającym się, światłym i świadomym swojej wartości ale także szanującym wartość innego człowieka.