Nawet panie, które nie maja nadwagi czy nie są otyłe, nieraz skarzą się na to, że ich policzki wyglądają na zbyt wydatne. Istnieje też spora część kobiet mających z natury okrągłą twarz, co może powodować wrażenie tego, że nie jest ona szczupła i smukła. Jeżeli Ci to przeszkadza, to warto wiedzieć, że istnieje kilka metod na to by za pomocą fryzury lub makijażu to zmienić. Oczywiście efekty będą jedynie optyczne, lecz mogą być naprawdę spektakularne.

Jak się czesać i malować

 

Do wyszczuplenia twarzy za pomocą makijażu będzie potrzebny bronzer w kamieniu. Musi być on kilka tonów ciemniejszy od naszej karnacji, najlepiej też wybrać kosmetyk matowy. Wtedy efekt wygląda naturalnie. Bronzerem i pędzlem do tego przeznaczonym zaznaczamy powierzchnię pod kością policzkową na kilka centymetrów od ucha. W ten sposób ciemniejszy obszar się chowa i twarz zyskuje smukłość, a zarazem uwydatniają się kości policzkowe, co jest tak pożądane przez większość z nas. Należy pamiętać, że bronzer trzeba dobrze rozetrzeć tak, by granice kosmetyku i skóry nie były wyraźnie widoczne.
Jeżeli chodzi o fryzurę, to pomóc może cieniowanie długich włosów, które ogólnie wyszczuplają twarz. Należy unikać prostej grzywki do brwi. Najlepiej by była ona skośna, opadająca na jedno oko. Nalepy uważać także na ciasne kucyki i koki na czubku głowy. Ulizana fryzura uwydatnia okrągłą twarz, podobnie jak typowy bob. Najlepiej udać się do cenionego stylisty fryzur, który dobrze się zna na dobieraniu fryzury do typu urody. Dzięki temu nowe uczesanie na pewno sprawi, że nasza twarz będzie wyglądać szczuplej.