Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wprowadzenie wielu ułatwień w naszym codziennym życiu. Najpierw poznaliśmy karty kredytowe, następnie internetowe konta bankowe. Jeszcze nie tak dawno nikt nie podejrzewał, że będzie miał możliwość robienia przelewów bankowych bez wychodzenia z domu, teraz stało się to codziennością. Podobnie wymiana walut może odbywać się poprzez kantor online.

Wiążąca się kiedyś z wyprawą do kantoru i staniem w długiej kolejce operacja teraz, podobnie jak inne operacje finansowe, może być dokonywana na odległość. Internet wkroczył w świat wymiany walut. Dowodem na to może być każdy kolejny, co chwilę powstający,internetowy kantor. Warto jednak zadać sobie pytanie, jak działają takie kantory?

Jakie są wady i zalety internetowych kantorów? Nowoczesne technologie i wykonywanie operacji finansowych przez internet to nie tylko szansa, lecz i zagrożenie. Dla własnego bezpieczeństwa należy wiedzieć, w jaki sposób kantor online obraca naszymi pieniędzmi. Bezpieczeństwo w sieci jest równie ważne, jak w realnym świecie.