Internetowe gry od długiego czasu się cieszą bardzo dużym zainteresowaniem. Lubią grać w nie praktycznie wszyscy, starzy i młodzi, panie i panowie. W zasadzie nie ma osoby, jaka co pewien czas w wolnym czasie nie uruchomiła choćby na kwadrans dowolnej gry i nie zagrała w nią parę minut. Dzisiaj rynek internetowych gier rozrasta się błyskawicznie, a co kilka tygodni mają premiery następne, coraz ciekawsze i intrygujące pozycje.

Dzisiejsze gry posiadają niezwykle rozbudowaną oprawą graficzną, lecz również różnym stopniem trudności. Mogą dać zabawę na dużo czasu zabawy na wielu stopniach trudności, przez co praktycznie każdy mógł będzie grać odpowiednio do własnych umiejętności. Lecz istnieje duża ilość grających, jaka niezbyt lubi wolno zaliczać następnych części, wolą oni mieć dużo ułatwień, i tacy głównie poszukują przeważnie stron, gdzie znaleźć można klucze do gier. Korzystając z takich kluczy otrzymuje się możliwość dostępu do zablokowanych możliwości i funkcji, lecz Age of Conan klucz cd-key albo Fear 3 klucz cd-key to również szansa sprawniejszego i szybszego przejścia wybranego poziomu.

Dla osób takich w większym stopniu od samej gry będzie się liczyć skończenie gry, a przez klucze mają możliwość to wykonać sprawniej i szybciej. Przecież samodzielnie każdy będzie decydował, w jakiej formie lubi wykorzystywać wolne chwile na grach, jeśli jakaś osoba chce wykorzystać opcji, jakie mogą dać klucze, to nie powinno być z tego typu wyborem żadnych problemów.