Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, biura podróży notują coraz większą liczbę zapytań odnośnie poszczególnych ofert, klienci zaś zastanawiają się jaki kierunek obrać w tym roku jako miejsce swojego wypoczynku. Jednym z miejsc cieszących się od dawna wysoką popularnością jak również bardzo atrakcyjnych pod typowo turystycznym względem jest bez wątpienia Hiszpania. Półwysep Iberyjski przyciąga do siebie turystów ze wszystkich zakątków nie tylko Europy, ale i świata.

Bezsprzeczne walory tego regionu – znakomita pogoda, piaszczyste plaże, nieskazitelnie czysta woda są wizytówką doskonale znaną i rozpoznawalną. Decydując się na Hiszpanię warto bez wątpienia skierować swe kroki chociażby w stronę Majorki – największej hiszpańskiej wyspy z archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Z turystycznego punktu widzenia lepiej właściwie nie można wybrać. Co jest takiego wyjątkowego w tej wyspie? Otóż samo ukształtowanie powierzchni sprawia, że miłośnicy pięknych widoków, zapierających dech w piersiach scenerii a przy tym szalenie różnorodnych krajobrazów będą niemalże wniebowzięci. Majorka jest bowiem miejscem niezwykle zróżnicowanym pod względem czysto geologicznym. Znajdziemy tu zarówno kilometrowe plaże w sam raz dla amatorów wygrzewania się na słońcu, jak również wiele przepięknych kilkudziesięciometrowych klifów, czy nawet terenów górskich. Stolicą wyspy jest Palma de Mallorca będąca jednocześnie jednym z najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym.

Największą atrakcją turystyczną miasta jest bez wątpienia monumentalna katedra gotycka La Seu – jeden z najważniejszych obiektów sakralnych całej Hiszpanii. Nie sposób jej nie zauważyć bowiem budowla ta zajmuje przeszło 6,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni dzięki czemu rzuca się w oczy niemal natychmiast i bardzo łatwo do niej trafić. La Seu to nie jedyna atrakcja Majorki. Walory regionu można wymieniać bardzo długo. Warto wspomnieć chociażby o przepięknej zatoce Sa Calobra znajdującej się w paśmie górskim Serra de Tramuntana.

Droga do zatoki stanowi nie lada gratkę dla miłośników widoków górskich, które w tym przypadku, w połączeniu ze specyficznymi klifami schodzącymi do morza są wręcz niesamowite. Całości dopełnia robiący niezwykle wrażenie 8-kilometrowy wąwóz Torrent de Pareis. Odnosząc się do walorów turystycznych Majorki nie sposób również pominąć Półwyspu Formentor z latarnią Cap de Formentor zbudowaną w 1860 roku. Plaża Es Trenc to kolejne miejsce, którego podczas wizyty w kraju Flamenco nie można pominąć tym bardziej, że plaże stanowią w ogóle największy i najbardziej rozpoznawalny w świecie atut Majorki. Es Trenc jest tego doskonałym przykładem – przeszło cztery kilometry samego piasku oraz krystalicznie czystej wody to widok rzadko spotykany zwłaszcza dla zagranicznych turystów. Majorka kusi również atrakcjami o charakterze typowo kulturalnym, tutaj warto odwiedzić przede wszystkim muzeum w Valldemossie, miasteczku gdzie przebywał swego czasu sam Fryderyk Chopin. Niedaleko Valldemossy znajduje się również urokliwe miasteczko Deia z XVII wiecznym kościołem Esglesia parroquial de Sant Joan Baptista.

Obowiązkowym punktem wizyty każdego turysty przebywającego na Majorce powinny być również tzw. Smocze Jaskinie, które znajdziemy w Porto Cristo na wschodnim wybrzeżu. Kompleks ten przykuwa uwagę rozmaitymi stalagmitami i stalaktytami oraz przepięknym podwodnym jeziorem Martel, które po prostu trzeba zobaczyć! Wspomniane atrakcje to oczywiście tylko ułamek z tego co warto zobaczyć będąc na Majorce.

Kurort wyróżnia się nie tylko znakomitymi krajobrazami, ale również świetnym zapleczem turystycznym przeznaczonym na każdą kieszeń. Baza hotelowa, komunikacja, szlaki dla turystów – wszystko to na najwyższym poziomie. Zorganizowanie wizyty na Majorce to również kwestia banalnie prosta. Półwysep Iberyjski to miejsce do którego wiedzie wiele najróżniejszych połączeń, od lotu samolotem, na podróży autokarem kończąc.