Nanotechnologia to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin nauki. Odkąd człowiek zyskał umiejętność operowania strukturami o wielkości nie przekraczającej kilku nanometrów – mamy możliwość ich wykorzystania w życiu codziennym. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nanotechnologia uznawana była za technologię kosmiczną wykorzystywaną przez NASA. Potem nastał czas adaptowania jej na wszelkie dziedziny naszego życia. Dziś nanotechnologię wykorzystujemy na co dzień, często nawet o tym nie wiedząc. A jednym z ciekawszych jej zastosowań jest możliwość natychmiastowego zagęszczenia włosów.

Nanowłókna do włosów – zagęszczenie fryzury od zaraz

Przerzedzenie fryzury to problem dotykający coraz większej liczby osób. Różne są przyczyny nadmiernego wypadania włosów, dostępne są rozmaite terapie przywracające fryzurze nienaganny wygląd. W przypadku łysienia androgenowego stosowane są leki hormonalne, leczenie plackowate leczone jest lekami immunosupresyjnymi. W przypadku leczenia łysienia poporodowego zalecane jest stosowanie suplementacji i właściwie zbilansowanej diety… i czas. No właśnie – czas.

W przypadku, gdy każde spojrzenie w lustro wywołuje u nas uczucie skrępowania spowodowane przerzedzoną fryzurą – najbardziej zależy nam na czasie. Każda osoba, która doświadczyła nadmiernego wypadania włosów, liczy na natychmiastowy efekt terapii. Niestety – zarówno farmakoterapia, suplementacja, pielęgnacja dermokosmetykami czy inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej zapewnią mniej lub bardziej zadowalający efekt dopiero po określonym czasie. Najczęściej jest on mierzony w miesiącach. Co zrobić w tym czasie? Wykorzystać osiągnięcia nanotechnologii i sięgnąć po nanowłókna do zagęszczenia włosów. Jak to działa?

Włókna keratynowe – najszybszy patent na gęstą fryzurę

Nanowłókna zagęszczające włosy to keratynowe cząstki o mikroskopijnej średnicy. Rozpylenie ich na przerzedzonych włosach powoduje efekt optycznego zagęszczenia fryzury. Nanowłókna wiążą się bowiem ze strukturą włosa, powodując wzrost grubości włosów. Nie obawiaj się jednak nienaturalnego efektu i widocznej warstwy pudru na włosach. Nanowłókna wczepiają się w naturalne włókna keratynowe włosa i tworzą doskonale jednolitą warstwę. Ponadto są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, pot, niskie temperatury, wiatr czy opady atmosferyczne.

Nie musisz traktować takiego rozwiązania jako opcji do wykorzystania na specjalne okazje – nanowłókna dobrej jakości – takie jak włókna zagęszczające DrHair – nie niszczą struktury włosa, nie generują uczuleń, nie zmieniają naturalnego odcienia. A szeroka gama kolorystyczna preparatu zagęszczającego włosy sprawia, iż każdy dopasuje optymalny odcień włókien, co zapewnia nienaganny efekt estetyczny. Z takim wsparciem oczekiwanie na efekty terapii łysienia będzie dużo bardziej komfortowe. To skuteczna, bezpieczna i prosta w użyciu metoda, która pozwala natychmiast poprawić wygląd fryzury i cieszyć się gęstymi włosami bez przerzedzeń.