Polar jest miękką syntetyczną tkaniną. Polar wykonany jest z politereftalanu etylenu lub czasami z innych włókien syntetycznych. Jest on używany na kurtki, płaszcze, swetry, czapki, swetry, rękawice, koce itp.. najlepiej nadaje się do odzieży zimowej, a zwłaszcza dla ludzi, którzy lubią spędzać czas na zewnątrz w okresie zimowym.

Podczas ochłodzenia w miesiącach zimowych polary z pewnością będą dla ciebie ciepłe i wygodne a to pozwala cieszyć się pogodą. Obecnie te kurtki i rękawice polarowe dostępne są w modnych i chwytliwych kolorach i stylach, a w dodatku nadają się kapitalnie do ochrony przed zimnem. Polary również sprawiają, że będziesz wyglądać trendy i modnie.

Na początku te kurtki miały być wykorzystane przez ludzi, którzy byli zainteresowani sportami na świeżym powietrzu w okresie zimowym, ale później okazało się, że kurtka polarowa może być również stosowana na każdą porę dnia, wewnątrz lub na zewnątrz domu. Różne rodzaje kurtki są dostępne w Internecie oraz w sklepach z artykułami sportowymi. Wewnętrzna warstwa polaru jest ciepła, izolacyjna i miękka natomiast zewnętrzna warstwa jest gruba.

Polary choć wyglądają na ciężkie zawsze są miękkie, lekkie i ciepłe. Oprócz kurtki, można nabyć kamizelki, rękawice i spodnie polarowe. Wszystkie mogą być również stosowane do odwrócenia negatywnych skutków przeziębienia. Najlepsze kurtki do wspinaczki górskiej są również z domieszką polaru. Są to wodoodporne kurtki. Te polary są wyposażone w wiele kieszeni, do których można umieścić ważne rzeczy. Niektóre z kurtek są również wyposażone w kaptury, aby utrzymać ciepło głowy.