Symbole to coś do czego ludzie przywiązują wielką wagę od czasów pierwszych kultur. Uniwersalne znaki, które odczytywane są przez wszystkich znalazły także zastosowanie w sferze snów i dzisiaj miliony ludzi na całym świecie szukają symboli w marzeniach sennych i próbują zrozumieć ich naturę. Nie jest to proste, ale prawidłowo odczytane symbole mogą dostarczyć olbrzymią wiedzę, a także zrozumieć komunikaty, które próbuje nam przekazać nasza podświadomość. 

Ale skoro symbole są powszechnie znane to gdzie tutaj trudność? Otóż po pierwsze marzenia senne to zupełnie inny świat, który rządzi się swoimi prawami. Elementarne zasady logiki, fizyki czy współżycia w społeczeństwie nie mają zastosowania we śnie. Sekwencja wydarzeń podczas snu bardzo często nie tworzy spójnej całości, a jedynie mglisty obraz naszej podświadomości.

Aby sobie z tym poradzić warto nauczyć się zapamiętywać sny. Osiągnięcie tego nie jest łatwe, ale sprowadza się do ćwiczenia kilku prostych kroków. Kluczem do sukcesu jest powtarzanie sobie chęci zapamiętania snu, a także medytacja, która ułatwia koncentrację na naszym nocnym zadaniu.  Jeśli rano obudzisz się i potrafisz odtworzyć sen – zapisz go koniecznie. Marzenia senne bardzo rzadko pamiętamy dłużej niż przez kilka godzin i do dalszej analizy niezbędne jest ich zapisanie.

09Podczas analizy snów staraj się znaleźć potencjalne sygnały, które wysyła Ci podświadomość. To właśnie ona odpowiada za to co widzimy podczas snu i ona steruje informacjami, które zalegają w naszych głowach, ale nie są dostępne w sposób bezpośredni. Poszukuj symboli i pamiętaj, że symbole to alfabet podświadomości – w nich zapisane są odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i pod nimi kryją się wielkie tajemnice duszy. Trzeba tylko umiejętnie po nie sięgnąć i zdobyć przewagę dzięki zrozumieniu swojej tożsamości.