Świat pędzi wciąż do przodu. Rozwój branży IT oraz branży związanej z szeroko pojętą elektroniką jest ogromny. Praktycznie każdego miesiąca na rynku pojawiają się nowe modele telefonów komórkowych, tabletów, mp3 i innych urządzeń przenośnych. Tak naprawdę nie wyobrażamy już sobie życia bez urządzeń mobilnych. Czy to dobrze? Trudno jednoznacznie stwierdzić… Z jednej strony Internet i urządzenia mobilne pomagają w życiu – dzięki nim możemy załatwiać ważne sprawy, kontaktować się ze znajomymi czy też pracować. Z drugiej jednak strony elektronika zaczęła nam zastępować normalny, naturalny kontakt międzyludzki „oko w oko”.

Widzę to sam po sobie. Uwielbiam wszelkie nowinki elektroniczne. Długie godziny spędzam na wyszukiwaniu nowych interesujących gadżetów elektronicznych, które mógłbym kupić. Dużo inwestuje w zakup nowego telefonu i tabletu. To samo dotyczy moich znajomych. Kiedy spotykamy się możemy godzinami rozmawiać o naszych nowych, zakupach, każdy z nas może się pochwalić jakimś nowym zakupem.

Zauważyłem, że ludzie w moim wieku 20+ i młodsi najczęściej inwestują w dobry telefon. Przywiązujemy dużą wagę do jego funkcjonalności. Telefon komórkowy nie jest już dla nas tylko i wyłączne przedmiotem służącym do dzwonienia: przez telefon robimy przelewy bankowe, przeglądamy portale społecznościowe i słuchamy muzyki. Telefon komórkowy ma dla wielu z nas dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie.

Średnia wieku osób, które korzystają z urządzeń mobilnych coraz bardziej się obniżą. Dziś już nawet małe dzieci chodzące do przedszkola czy rozpoczynające edukacje szkolną „ogarniają” bez problemu obsługę tabletu oraz doskonale odnajdują się na portalach społecznościowych. Jest to z jednej strony zadziwiające – z drugiej przerażające. Elektronika bardzo mocno wkroczyła w nasze życie – szczególnie w życie młodych ludzi. Z roku na rok urządzenia mobilne będą miały coraz większe znaczenie w naszej egzystencji.