W dzisiejszych czasach bardzo wiele mówi się o specjalnych szkoleniach coaschingowych. Biorą w nich udział osoby prywatne – ludzie, którzy szukają własnego celu sensu w życiu. Chcą odnaleźć dla siebie odpowiednią ścieżkę zawodową. Coraz częściej jednak w szkoleniach coachingowych biorą także udział pracownicy małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Pracodawcy chcąc dbać o dobrą atmosferę w kadrach wysyłają współpracowników na specjalne warsztaty.

Charakterystyka szkoleń coachingowych

Charakter szkolenia zależy ściśle od potrzeb i oczekiwań danej grupy ludzi. Inaczej wyglądają szkolenia dla pracowników branży marketingowej, a inaczej dla ludzi związanych z branżą finansową czy ogólnie mówiąc bankową. Wszystkie kursy prowadzone są przez specjalistów z dużą wiedzą oraz niezbędnym doświadczeniem. Program podzielony jest na części praktyczne oraz teoretyczne. Zazwyczaj odbywają się one w małych, kameralnych grupach – dzięki temu każdy kursant ma możliwość „żywego” uczestniczenia w szkoleniu.

Szkolenia dotykają bardzo różnej tematyki. Często dotyczą atmosfery w grupie pracowników, mówią jak dobrze, owocnie współpracować, jak razem dbać o dobrą firmy z poszanowaniem potrzeb i uczuć drugiego człowieka. Szkolenia dotykają problemów i relacji na linii współpracowników, a także między szefem, a pracownikami.

Szkolenia coachingowe – jak radzić sobie ze stresem w pracy?

Praca wiąże się z mnóstwem ciekawych zadań – z dużą liczbą interesujących zleceń. Niestety bardzo często w dzisiejszych trudnych czasach wiąże się ona ze stresem i nerwami. Duża ilość pracy powoduje nerwowość – nie możemy często dogadać się i porozumieć z osobami, z którymi pracujemy każdego dnia. Podczas warsztatów prowadzący uczą uczestników sposobów walki ze stresem , uczą jak nawiązywać dobre, pozytywne stosunki ze współpracownikami i co robić podczas trudnych rozmów z kontrahentami firmy. W wielu przypadkach nawet krótkie szkolenia trwające kilka dni są bardzo pomocne.