Dla miłośników pięknych widoków i cennych zabytków, Beskid Wyspowy może się okazać kuszącym kierunkiem niejednej wycieczki. To pasmo górskie ma się czym pochwalić, a znajdujące się na jego terenie wsie i miasta mają wiele uroku. W gronie tych miejscowości, które z pewnością warto poznać podczas penetrowania tej okolicy, wyróżniają się Myślenice. To ciekawy ośrodek miejski, na terenie którego turystyka od lat rozwija się doskonale. Jak można tu spędzić wolny czas?

Chełm oraz Uklejna to szczyty, które wznoszą się w pobliżu Myślenic. To one przyciągają miłośników aktywnego wypoczynku, a piesze wycieczki na ich szczyty są coraz bardziej popularne. Tu każdy może się przekonać, że Beskid Wyspowy to piękne widoki i ciekawe trasy piesze, których pokonanie każdemu turyście może sprawić wiele radości. Turystów zachwyca również rekreacyjna dzielnica Zarabie, na terenie której można znaleźć noclegi w licznych gospodarstwach oraz w ośrodkach wypoczynkowych. Jest to najpopularniejsza część miasta, która kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem.

Myślenice mogą się też pochwalić ciekawą zabudową, zatem i miejskie wycieczki mogą dostarczyć turystom wielu mocnych wrażeń. W gronie cennych pamiątek historycznych wyróżniają się pozostałości fortyfikacji na zboczach Uklejny, znane dziś jako rezerwat „ „Zamczysko nad Rabą”. Jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, a w czasie wycieczki po terenie tego rezerwatu można zobaczyć m. in. resztki dawnej wieży obronnej.

Ciekawe atrakcje i cenne zabytki czekają też w centrum Myślenic. Oczarować może tutejszy rynek oraz piękne kamienice, zachwycić może XV-wieczny kościół parafialny. Kto chce lepiej poznać dzieje miasta, ten z kolei zachwyci się miejscowym Muzeum Regionalnym – kolejnym skarbem, dzięki któremu Myślenice są tak popularną miejscowością dla miłośników historii.