Otyłość dziecięca to ogromny problem, który dotyka coraz większej ilości dzieci. Skutki tego mogą być w przyszłości katastrofalne.
Po pierwsze człowiek posiadający znacznie większą tkankę tłuszczową posiada o wiele wyższy indeks glikemiczny IG. Jest on niebywale dobrym wskaźnikiem jak mózg reaguje na nadmiar potencjalnej energii. Jako, że to właśnie on korzysta bardzo z posiadania glukozy w organizmie jako źródła swojego działania jej nadmiar prowadzi do jego zobojętnienia na nią.
Kiedy u dorosłego jest to jeszcze „jako tako” do przełknięcia (mózg u człowieka rozwija się do wieku około 25 lat), tak w dziecięcym mózgu dopiero się kształtującym jednoczesne powodowanie jest stępienia na bodźce jest nie do pomyślenia!
To właśnie te różne bodźce, które mogą docierać do dziecka pozwalają mu na niesamowity progres.
Jednak zostawiając już mózg, trzeba przejść do wpływu tkanki tłuszczowej na organizm – męski.
U dziewczynek pomijając wszystkie niezdrowe aspekty otyłości (co jest robione jedynie na potrzeby tej wzmianki) nie powoduje praktycznie nic. Jednak u chłopców już nie jest to takie „bez wpływu”. Jest tak, ponieważ każda komórka tłuszczowa jest potencjalnym producentem estrogenu (żeński hormon), a także każda komórka tłuszczowa może wiązać komórki testosteronu (męski hormon).
Z tego wynika, że kiedy widzi się dorosłego mężczyznę, który jest otyły to można śmiało podejrzewać, że po części niektóre jego zachowania są bardziej podobne do zachowań kobiety (statystycznej). Jeszcze w jakiś sposób jest to do zaakceptowania. Taki ktoś jest już dorosły, organizm mu się rozwinął, więc w tym momencie będzie odbywać się jedynie marnowanie swojego potencjału.
Jednak u chłopców, którzy dopiero rozwijają się wpływ nadmiernej tkanki tłuszczowej może być katastrofalny.
Podczas, gdy w łonie matki wykształcili się fizycznie na mężczyzn, tak będąc już na świecie są kształtowani na kobiety. W tym momencie ich męskie mózgi i ciała (korzystające z określonych ilości głównie testosteronu) są poddawane oddziaływaniu zupełnie nie przystosowanych do ich potrzeb hormonów.
Na sam koniec można zabrać się za negatywny, ogólny wpływ otyłości na młode organizmy dzieci.
Począwszy od częściowego upośledzenia działania organów wewnętrznych na przykład obtłuszczenie wątroby (przez cukry, nie przez tłuszcz), aż po zewnętrzne oznaki otyłości w postaci zwiększenia potliwości ciała. Otyłość dziecięca przez nienaturalne zwiększenie masy może negatywnie wpłynąć na kształt stawów.
Na blogu altruismonline.com można znaleźć więcej informacji odnośnie otyłości dziecięcej oraz diety dla początkujących.