Wybierasz się na wakacje do Chorwacji? Nie wiesz jednak, które miasto wziąć pod uwagę planując swój urlop? Polecam szczerze miasto Pula, gdzie z  całą pewnością nie zaznasz nudy. Sprawdź koniecznie, co ma Tobie do zaoferowania.

Pula – gdzie warto się wybrać?

Na pewno warto zobaczyć amfiteatr, bo robi naprawdę ogromne wrażenie. Zwłaszcza, że jest doskonale zachowany, i dla każdego wielbiciela historii będzie prawdziwą gratką. Warto jednak zauważyć, że jeśli wybierzemy się tam w okresie szczególnie lubianym przez turystów (którzy na przykład jadą do Chorwacji na czarter, lub jacht – a takich przecież nie  mało) możemy mieć problem z zaparkowaniem auta – taki tam tłok. Ale pojechać warto. Ja byłam zachwycona.

W mieście tym, trzeba też zahaczyć o Kastel. Widok z wieży zachwyci nasze oko a przy okazji obejrzymy dokładnie panoramę miasta. Tylko muzeum wewnątrz nie należy do szczególnie atrakcyjnych i jeśli na wakacje wybraliśmy się z dzieckiem to nie polecam – za to w ramach romantycznej randki i “bujania w obłokach” jak najbardziej.

Mam też sporo fajnych zdjęć z double gate ale trzeba pamiętać, że to po prostu zabytek , który pozostawili Rzymianie. Nie robi wielkiego wrażenia.

Za to z czystym sumieniem mogę polecić wyprawę nurkową w tej okolicy. Jak i z resztą w całej Chorwacji i tak naprawdę po to właśnie tam jeżdżę. Niezmiennie od lat bo chyba nie ma na ziemi piękniejszego kawałka jak właśnie Chorwacja, ze wszystkimi jej miastami. Polecam serdecznie. Zanim jednak się wybierzecie, koniecznie sięgnijcie po jakiś poradnik, i zróbcie sobie plan podróży!

Tłumaczenie na angielski:

Pula is present at the tip of Croatia’s Peninsula. We had a chance to taste drink delicious wine in this place. The yacht charter helped us to move around all places in an easy manner. Our family cannot forget the experience of yachting at any time. We are interested to visit Fratarski Island as it is a very famous dive spot. Lots of wonderful Islands are present in this place to illustrate about marine life. We had an experience of snorkeling and it brought lot of fun. Diving experience cannot be explained in words as it was wonderful experience. You want to try these diving delights in Pula in your life span. Plan your next holiday trip to Croatia so that you can also have pleasure and fun like us.

 

Artykuł / Article: What to see in Pula in Croatia?