Dla wielu firm Social Media obecnie stają się najlepszym sposobem na rozwój i walkę o nowych klientów, dlatego nie ma się co dziwić, że wszelkie zagadnienie z tym związane budzą coraz większe zainteresowanie. Co powinno wzbudzać nasze największe zainteresowanie? Oczywiście chodzi o podejmowanie takich działań, w ramach których będziemy w stanie zwiększać skutecznie ilość fanów, którzy będą naszym profilem zainteresowani i będą do niego dołączali. Ale sami fani to za mało, potrzebna jest AKTYWNOŚĆ – lajki dla postów, komentarze i udostępnienia. Co obecnie można zrobić, by rzeczywiście udało się profil wypromować? Zadanie nie będzie takie proste jakby się to mogło wydawać, ponieważ praktycznie każda firma w ten sposób stara się promować i cały czas istnieje bardzo duża konkurencja. Co za tym idzie oczywiście pojawia się kłopot, jeśli ktoś jest w Social Media mało aktywny. Jeśli nie wiecie jak powalczyć o nowych fanów możecie liczyć na pomoc jaką zaproponuje Wam nasza firma. Tworzą agencję Social Media BuyFans zdawaliśmy sobie sprawę z tego jak wielkie znaczenie ma obecnie rozwój mediów społecznościowych. Z nami rzeczywiście możecie liczyć na to, że Wasz profil w końcu ożyje i będzie się na nim zdecydowanie więcej działo.

 

Ożywienie i promocja marki przez aktywność

Z naszej strony możemy zaproponować kompleksowe działanie, które będzie zmierzać do ożywienia profili w portalach społecznościowych. Zaczynamy oczywiście od tego, by gromadzić jak najwięcej fanów dla danej firmy. Dlatego możecie liczyć na to, że na waszym profilu pojawiać się będą rzeczywiście nowi użytkownicy. Dla nas jednak najważniejsze będzie zawsze gromadzenie takich fanów, którzy rzeczywiście będą istnieli, nie będzie tworzenia botów, których FB szybko wykryje i usunie z Waszego konta. Wszystkie polubienia jakie się pojawią to rzeczywiście istniejące konta. Oprócz tego jednak trzeba podjąć wiele innych działań, żeby daną stronę ożywić i w tym kierunku staramy się zmierzać. To co oferujemy to ożywienie przez aktywność. Osoby, które pojawią się w Waszym serwisie mają przede wszystkim stać się użytkownikami aktywnymi, którzy będą się wypowiadać, komentować, co jakiś czas zainteresują się jakąś Waszą ofertą. To kluczowa sprawa, by rzeczywiście zacząć działać i ożywiać Fan Page. Dyskusja przyciąga nowe osoby…

Trzeba także pamiętać, że jeśli pojawia się dyskusja możemy oczekiwać, że w ten sposób również inne osoby będą przyciągane do danego serwisu i chętnie się tam pojawią. Trzeba zwrócić uwagę na to, że obecnie tworząc FanPage dąży się do szybkiego rozwoju, ale zbyt szybkie zyskiwanie fanów również stanie się dla serwisu podejrzane i możemy się narazić na kary ze strony Google. Dlatego jak wiadomo taką istotną kwestią będzie wzięcie pod uwagę stopniowego rozwoju. Właśnie w taki sposób staramy się obecnie działać, by liczba fanów rosłą systematycznie, krok po kroku, ponieważ w ten sposób rzeczywiście będzie to całkiem naturalny proces i nie będzie trzeba obawiać się banowania ze strony Social Media. Jeśli na waszym profilu zacznie się dyskusja rzeczywiście możecie oczekiwać, że nawet bez większej pracy z naszej strony taka witryna będzie docierać skutecznie do innych, na czym powinno nam zależeć.

Oczywiście taka podstawowa sprawa to ożywienie, które będzie trwało przez dłuższy czas a nie pojawi się jednorazowa dyskusja. To wszystko ma znaczenie, ponieważ należy regularnie wprowadzać nowe wpisy na taką stronę. Tutaj ożywienie w jakieś mierze będzie także uzależnione od tego jakie my podejmiemy działania, czy rzeczywiście będziemy dbać o to, by taki profil był jak najbardziej aktywny. Nie można zapominać o tym, że obecnie stawia się między innymi na codzienne wprowadzanie postów w ramach Social Media, ponieważ w ten sposób nie będzie trzeba się obawiać, że potencjalni klienci o nas zaczną o nas zapominać. To rzeczywiście poważny problem, często bowiem dochodzi do sytuacji, w której profil w mediach społecznościowych praktycznie się nie rozwija, a jeśli dokona się analizy to okazuje się, że niestety aktywność na takim koncie jest sporadyczna a co za tym idzie jak można zaistnieć w świadomości klientów. Dlatego właśnie nasza firma będzie również działała w taki sposób, by to promowanie było skuteczne i dawało efekty w dłuższej perspektywie.