O ładnym wnętrzu myślimy wiele miesięcy, kiedy jeszcze budowa domu jest w trakcie. Panie rozglądają się po najróżniejszych katalogach z aranżacjami wnętrz i łapczywie poszukują odpowiednich designerskich kolekcji. Mężczyźni patrzą na to spokojnie, mimo że ich chęć meblowania domu skupia się raczej na kotłowni w piwnicy.

To miejsce jest równie istotną częścią budynku, co salon, kuchnia, lub łazienka, mimo że kobiety zapominają o tym zupełnie. Przez specjalistów realizujących usługi budowlane, zwane niekiedy w żartach siedzibą kryzysowego zarządzania albo kosmiczną stacją. Rzecz jasna dlatego, że liczba urządzeń tam zainstalowanych przypomina wielką fabryczną halę. Według montujących instalacje robotników w takim miejscu zwykle się znajduje piec centralnego ogrzewania, pompy ciepła, bufor, bojler do grzania wody, wyrównawcze zbiorniki i liczne zawory, rury itp.

Jeżeli dom jest ogrzewany podłogową instalacją dochodzą do tego większe rozmiarowo rozdzielacze energii. Czasami sterowanie inteligentnych instalacji jest montowane wraz ze sterownikiem właśnie w kotłowni, co może dać jej jeszcze bardziej niezwykły wygląd.