Robot kuchenny przyda się w większej i mniejszej kuchni – jaki robot kuchenny?

Istnieje wiele rodzajów robotów kuchennych, a ich cechą wspólną jest to, że ułatwiają znacząco życie i przyspieszają przygotowanie jedzenia. Blender, malakser, maszynka do mielenia to tylko przykładowe rodzaje robotów. W blenderze przyrządzimy smakowite koktajle, a maszynka do mielenia pomoże nam przyrządzić smakowite kotleciki mielone z mięsa lub jajek, buraczków czy kaszy zmieszanych z różnymi dodatkami. Sokowirówka pozwoli nam przygotować smakowite soki z marchewki, jabłek, buraczków. Soki to samo zdrowie i cała rodzina powinna się nimi nasycić oraz nacieszyć. Wyciskarka do cytrusów zaopatrzy nas w soki z cytryn i pomarańczy. Wyrabianie ciasta jest znacznie łatwiejsze dzięki kuchennym urządzeniom. Oczywistym jest, że w domu nie mamy zazwyczaj wszystkich wymienionych w tym tekście urządzeń, ale jedno lub dwa na pewno znajdą się w każdym gospodarstwie domowym. Szczególnie młodsze panie domu lubią ułatwić sobie pracę w ten sposób.

Więcej szczegółów o kuchennych pomocnikach, czyli co pani domu wiedzieć powinna

Urządzenia kuchenne nazywane są pomocnikami, ponieważ znakomicie usprawniają gotowanie i czynią je przyjemniejszym. Nie każda pani domu uwielbia gotowanie, ale każda musi się nim zajmować. Robot kuchenny pomaga wyrobić ciasto, dzięki niemu znacznie szybciej powstaną ciasta, ciasteczka oraz naleśniki, a ciasto wyrobione w robocie kuchennym będzie o wiele bardziej puszyste i smaczne. Takie urządzenia pozwolą też przyrządzić smaczne, domowe lody bez barwników i konserwantów, zdrowe i dające dużo przyjemności całej rodzinie.

Robot kuchenny może mieć wiele funkcji, ale wcale nie być drogi – już za 300-400 złotych można kupić urządzenie bardzo dobrej jakości. Nieważna jest marka, ale największe znaczenie ma zastosowanie takiego robota, jego rozmiary, jakość oraz gwarancja – karta gwarancyjna powinna opiewać na co najmniej dwa lata. Taka długość gwarancji jest optymalna. Dobrej jakości robot kuchenny korzysta z zaawansowanych technologii, jest wielofunkcyjny, ma 10 akcesoriów i ponad 30 funkcji przyrządzania potraw obiadowych, dań śniadaniowych oraz na kolację. Umożliwia również wyciskanie zdrowego oraz smakowitego soku. Jest takim małym kombajnem, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Roboty wieloczynnościowe mają misę lub malakser. Potrafią rozdrabniać, miksować, mielić mięso, rozdrobnić kawę oraz wyprodukować sok do obiadu lub na deser czy podwieczorek. Ich obroty wynoszą nawet 15000 na minutę. Dzięki takim robotom można kroić, szatkować, ubijać, wyrabiać ciasta i wyciskać soki. Każda pani domu ucieszy się z urządzenia tego rodzaju. Nowością są roboty planetarne. Mają one głowicę oraz misę, a w nich lokowane są produkty. W takim urządzeniu o wiele szybciej mieszane są produkty, a robot planetarny zastępuje kilka urządzeń.

Roboty planetarne potrafią mieć wiele rodzajów przystawek: do tarcia i szatkowania warzyw, owoców, czekolady czy serów, do mielenia, młynek do kawy, młynek do ziaren (umożliwia przyrządzenie mąki we własnym domu), sokowirówkę (dzięki niej powstają soki z jabłek, winogron, pomidorów, selera, bananów lub porzeczek, jagód i jeżyn, takie, jak tylko użytkownik urządzenia sobie wymarzy). Przystawki do makaronu pozwalają przyrządzić spaghetti, tagliatelle, lasagne i dziesiątki innych makaronów. Z takim robotem każda pani poczuje się idealną panią domu. Z robotem można przygotować dwudaniowy obiad z deserem, sok do popicia i smaczne pieczywo z domowej mąki. Gotowanie staje się łatwiejsze i o wiele przyjemniejsze. Duża misa robota kuchennego pozwala przyrządzić obiad nawet dla siedmiu osób za jednym zamachem.

Gotowanie z robotem kuchennym staje się przyjemnością, przestaje być przykrym obowiązkiem. I wcale nie trzeba inwestować 3-4 tysięcy złotych w zakup drogiego i bardzo nowoczesnego robota kuchennego zachodniej firmy – jest to zbędny wydatek, bo za kilkaset złotych kupimy bardzo dobrego polskiego robota. Mikser ręczny jest dobry do miksowania, mieszania i rozcierania produktów – jednak funkcji ma niewiele i nadaje się dla młodej osoby uczącej się gotować. Prawdziwa pani domu potrzebuje większego, wielofunkcyjnego urządzenia. W końcu domowe obiady oraz przyjęcia spoczywają na jej głowie. Mikser kuchenny, nazywany też robotem kuchennym, przyspieszy i ułatwi prace. Urządzenie kupuje się raz na kilka lat, a gdy zużyje się, wymienia się je na nowszy model. Jedynie bardzo tradycyjne panie domu rezygnują z robota kuchennego, ręcznie przygotowując jedzenie dla rodziny. Same utrudniają sobie życie i wydłużają czas pracy.

Podsumowując, robot kuchenny powinien zajmować poczesne miejsce w każdej kuchni. Tym bardziej, że wcale nie musi być rujnującym domowy budżet urządzeniem. Za kilkaset złotych można zyskać nieocenionego pomocnika i oszczędzić sporo czasu na to, co dla nas najważniejsze. W wolnym czasie możemy zająć się własnym hobby lub rodziną – gotowanie jest ważne, ale inne życiowe sprawy także są istotne. Znajdźmy na nie czas, a na pewno nie będziemy tego żałować.