W drogeriach i sklepach z naturalnymi kosmetykami można spotkać coraz więcej wszelkiego rodzaju olejków. Mają one w swoim składzie oleje takie jak kokosowy, makadamia, z migdałów czy pestek winogron. Poszczególne grupy produktów przeznaczone są do włosów, ciała czy twarzy. Można się nimi smarować zamiast balsamem lub kremem i dodawać do kąpieli. W tym względzie oferta kosmetyków z olejkami jest naprawdę wysoka.

Dobry olejek- kosmetyk idealny

Warto jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą zawierać tylko śladowe ilości prawdziwych olejków, zaś inne składniki nie będą należały już do takich, które pielęgnują nasz ciało. Na przykład oleje mineralne, parafina czy sztuczne składniki, które nie są przyjazne naszej skórze, a wręcz mogą jej zaszkodzić mogą być niekiedy nawet większością kosmetyku i w takim wypadku nie warto go kupować. Należy dobrze zapoznać się ze składem produktu i sprawdzić w sieci, czy naprawdę to, co kupujemy sprawi, ze nasza skóra będzie wyglądała lepiej. Na szczęście mamy dobry dostęp do tego typu informacji i składy nie są dziś już tylko tajemnicą producentów.
Czyste olejki lub wysokiej jakości kosmetyki z tym dodatkiem wspaniale działają na włosy, nawilżając je i odżywiając. Są przeznaczone dla osób, które zmagają się z przesuszoną skórą, a nawet z tłustą, ale odwodnioną cerą. Można je stosować po depilacji. Te przeznaczone do twarzy niekiedy miesza się nawet z podkładem podczas robienia makijażu. By mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru, najlepiej zakupić na przykład czysty olej kokosowy i wypróbować jego działanie na własnym ciele.