Makijaż nie tylko ma za zadanie tuszować mankamenty naszej cery, lecz także podkreślać to co jest ładne w naszej twarzy. Na przykład za pomocą konturowania bronzerem można optycznie zmienić jej kształt i ją wyszczuplić. Konturówka zaś pozwala nieco powiększyć usta. Jakie kosmetyki do codziennego makijażu powinna mieć w swoich zbiorach każda kobieta, niezależnie od wielu i typu urody? Wcale nie musi być ich dużo, ponieważ wystarczą podstawy, które sprawią,że rano w ciągu 5 minut będziemy wyglądać idealnie. Podstawą urody i wglądu cery jest bowiem pielęgnacja.

Pięć magicznych produktów

 • Podkład
  Może kryć zaczerwienienia, przebarwienia, ujednolicać kolor skóry, a dodatkowo nawilżać i odżywiać. Jest to zdecydowanie kosmetyk, w który warto zainwestować. Nasz wygląd będzie w dużej mierze zależał od tego, czy dobierzemy odpowiedni odcień. Pamiętajmy, że zawsze należy wybrać kolor o ton jaśniejszy od swojej karnacji.
 • Korektor
  Służy do punktowego krycia większych niedoskonałości, takich jak blizny czy wypryski. Jedno opakowanie o małej pojemności wystarczy prawdę na długi czas
 • Puder
  Może być sypki lub w kamieniu. Dzięki niemu świeżo zrobiony makijaż można zmatowić i przez co najmniej kilka godzin nie będzie się świecił. Utrwala także podkład i korektor
 • Róż
  Dzięki niemu ocieplamy i ożywiamy skórę. Nakłada się go skośnym pędzlem na kości policzkowe i dobrze rozciera. Trzeba zwrócić uwagę, czy na twarzy nie zostały plamy z wyraźnymi granicami.
 • Bronzer
  Umiejętnie nałożony modeluje twarz, wyszczupla ją i lekko opala. Nakłada się go pod kośćmi policzkowymi i delikatnie omiata nos, brodę i czoło.