Smartfon to dla wielu z nas urządzenie wielofunkcyjne. Używamy go nie tylko do dzwonienia, ale chętnie między innymi za jego pomocą przeglądamy strony internetowe. Coraz częściej także korzystamy z dużej ilości przydatnych, praktycznych aplikacji.

Zapłać zakupy telefonem

Wielu z nas płaci za zakupy za pomocą specjalnych aplikacji internetowych. Mobilna bankowość stała się bardzo popularna. Nie da się ukryć, że jest to duża wygoda i komfort. Ja sam coraz chętniej z niej korzystam – nie tylko gdy robię duże zakupy, ale również gdy kupuję produkty spożywcze. Płatność telefonem jest już dla mnie czymś normalnym i naturalnym. Przestałem się nawet zastanawiać nad tym – po prostu wyciągam telefon i płacę. Wiele osób wciąż jeszcze obawia się tej formy płatności. Ja szczerze mówiąc też miałem wiele obaw. Z czasem jednak zaufałem całkowicie tej formie dokonywania transakcji bankowych.

Bardzo chętnie używamy w naszych telefonach aplikacji służących do między innymi obsługi portali społecznościowych. Osoby, które uprawiają sport i biegają instalują na telefonie programy, które wyliczają czas treningu i liczbę przebiegniętych kilometrów.

Coraz więcej osób korzysta z aplikacji ułatwiających oszczędzanie i wspomagających zarządzanie domowym budżetem. Programy do kontroli wydatków są bardzo często instalowane przez użytkowników smartfonów. Za ich pomocą możemy dokonywać dokładnych wyliczeń comiesięcznych wydatków związanych z płatnością za rachunki, kupnem żywności czy innymi wydatkami.

Jeśli chcemy używać dużą ilość aplikacji w telefonie musimy zainwestować w telefon o dobrych parametrach. Kupimy go między innymi w renomowanych sklepach internetowych ze sprzętem elektronicznym. Jeśli nie wiemy jaki telefon wybrać możemy poprosić o pomoc specjalistę – fachowiec z dużym doświadczeniem w branży z pewnością nie odmówi nam pomocy.