Dozowniki do mydła to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego, szpitala czy przychodni. W sprzedaży są zarówno modele bezdotykowe, jak i łokciowe. Każda z tych metod otwierania pozwala na zachowanie maksymalnej higieny, Profesjonalny dozownik do mydła lekarski umożliwia bezkontaktowe dozowanie płynu, co jest niezbędne nie tylko w placówkach zdrowotnych, ale również w zakładach produkcyjnych czy lokalach gastronomicznych. W sprzedaży jest szeroka gama dozowników nie tylko do mydła w płynie, ale także do mydła w pianie czy płynu dezynfekcyjnego.

Jakie dozowniki najlepiej sprawdzą się w gabinecie lekarskim?

W gabinecie lekarskim czy dentystycznym, a także we wszelkich innych instytucjach związanych z leczeniem niezbędne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Z tego właśnie względu tego typu podmioty muszą być wyposażone w dozowniki mydła lub płynu dezynfekującego. Zdecydowanie najlepszy dozownik do mydła lekarski to taki, który działa bezdotykowo. Może to być model automatyczny, wyposażony w bezkontaktowy dyspenser. Urządzenie zasilane jest bateriami i cechuje się niskim zużyciem energii. Dzięki praktycznemu wizjerowi można na bieżąco sprawdzać poziom znajdującego się w dozowniku mydła lub płynu. Tego typu urządzenia zazwyczaj zamykane są na kluczyk lub zatrzask.

W sklepach znaleźć można także łokciowy dozownik do mydła lekarski. Jest on wyposażony w specjalną dźwignię, którą naciska się łokciem. Takie modele dozowników sprawdzają się wszędzie tam, gdzie higiena jest kluczowym zagadnieniem. Niewielkie wymiary oraz łatwość obsługi sprawiają, że są to urządzenia chętnie kupowane m.in. do gabinetów lekarskich czy kosmetycznych. W zależności od modelu mogą one mieć rączkę wykonaną z wytrzymałego plastiku lub nierdzewnej stali. Niektóre dozowniki mogą być uzupełniane mydłem w płynie lub płynem dezynfekującym bezpośrednio z kanistra. Inne wymagają specjalnych wkładów, które pozwalają zachować większą higienę.

Dlaczego bezdotykowe dozowniki do mydła HiG są niezbędne?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gabinetu lekarskiego, zabiegowego czy dentystycznego bez nowoczesnego dozownika do mydła. Tego typu urządzenie cechuje się przede wszystkim łatwością użytkowania oraz utrzymania w czystości. Warto w taki sprzęt zainwestować, ponieważ najlepszy, bezawaryjny dozownik do mydła lekarski to urządzenie, w którym zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Liczy się jednak nie tylko funkcjonalność, ale również elegancki design. Koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, że niektóre modele posiadają możliwość dopasowania ilości dozowanego mydła w zależności od potrzeb. W sprzedaży są też dozowniki z tacką, która zapobiega kapaniu płynu na podłogę. Niewątpliwą zaletą dozowników jest szybkie dozowanie, co jest niezbędne w pracy lekarza czy pielęgniarki. Stosowanie tego rodzaju urządzeń daje gwarancję pełnej higieny dłoni. Ponadto, dzięki zastosowanym rozwiązaniom pomieszczenie, w którym znajduje się dozownik nie jest narażone na zabrudzenie.

Odwiedź sklep Higieniczny.pl i poznaj aktualne promocje na dozowniki do mydła dla lekarzy.