Ten popularny półwysep to jedno z najpiękniejszych miejsc, jakimi Tunezja może oczarować turystów. Wczasy na Cap Bon to idealna propozycja dla miłośników plażowania, sportów wodnych oraz spacerów po pięknej okolicy. Jakimi walorami ta część kraju podbiła serca miłośników podróży.

Cap Bonto przede wszystkim malownicze położenie oraz sielski krajobraz, na którego unikalny charakter wpływają m. in. liczne sady oraz winnice. Wczasy na terenie tego półwyspu są też popularne ze względu na liczne letniska oraz wspaniałe plaże – jedne z najpiękniejszych, jakimi może się pochwalić Tunezja. Szczególnymi względami w oczach turystów cieszą się plaże Hammametu, których wizytówką stał się złocisty piasek oraz łagodne zejście to morza.

Hammamet i jego okolice przyciągają też dobrym zagospodarowaniem, gdyż turystyka na terenie tego kurortu od lat odgrywa ważną rolę. Efektem tego są liczne ośrodki wypoczynkowe, które pozwalają turystom wypoczywać w tej części kraju w komfortowych warunkach. Nowoczesne hotele wyrastają tu niczym grzyby po deszczu, a sam kurort jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Tunezji. Ci, którzy spędzają wczasy na jego terenie, mogą spędzać miło czas na plażach oraz w tak ważnej instytucji, jaką jest tutejsze Międzynarodowe Centrum Kultury.

Ta placówka kusi licznymi koncertami i wystawami, w których turyści bardzo chętnie biorą udział. Kto spędza wczasy na półwyspie Cap Bon, tego może zainteresować również miejscowość o nazwie Nabeul. To miasto to stolica tunezyjskiej ceramiki i kuszący cel wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać miejscowe rękodzieło. Innym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu na terenie Cap Bon, jest uzdrowisko Korbous, znane doskonale już starożytnym. Do dziś jest to popularna miejscowość, na terenie której można połączyć wypoczynek z poprawą stanu swego zdrowia.