Masz astygmatyzm? Wybierz soczewki toryczne!

Soczewki są niezbędnym elementem poprawiania jakości życia. Dzięki nim człowiek lepiej widzi, spokojniej pracuje i może zmagać się z wyzwaniami codzienności, nie cierpiąc jednocześnie z powodu bardzo słabego i niewyraźnego widzenia. Soczewki są tym, co pomaga niemal każdemu astygmatykowi – niemal, ponieważ nie każda osoba może nosić tego rodzaju soczewki, niektórzy potrzebują tradycyjnych okularów, bo soczewki drażnią ich wzrok i nie pomagają bynajmniej w codziennym życiu. Rodzajów soczewek jest bez liku: jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Soczewki toryczne są bardzo przydatne do wspomagania narządu wzroku. Tego rodzaju soczewki idealnie nadają się dla osób z astygmatyzmem. Wyostrzają jakość widzenia, pomagając lepiej postrzegać świat. Sprzedawane są najczęściej w zestawach – 18 soczewek kosztuje około 240 złotych w promocji. Cena może nie najniższa, lecz soczewki można wykorzystywać przez całkiem długi czas. Zachęcamy do zakupu takich soczewek, bo astygmatycy dzięki nim widzą znacznie lepiej.

Czym jest astygmatyzm?

Wizyta u okulisty zakończyła się zdiagnozowaniem astygmatyzmu? Nie jesteś odosobnionym przypadkiem, ponieważ jest to jedna z trzech najczęściej występujących wad wzroku. Nie traktuj tej diagnozy jak wyroku, ponieważ nie jesteś skazany na noszenie okularów. Specjalnie z myślą o astygmatykach powstały już soczewki toryczne, których noszenie poprawia jakość widzenia, zwiększając komfort życia.

Czy to astygmatyzm?

Astygmatyzm jest częstą wadą wzroku – jedno oko jest niedowzroczne, a drugie dalekowzroczne. Ta wada powstaje przez brak symetryczności rogówki. Rogówka prawidłowa jest okrągła. Osoby z astygmatyzmem widzą niewyraźnie lub postrzegają obrazy skrzywione, zniekształcone. Proste badanie wzroku pozwala zdiagnozować takie schorzenie. Astygmatycy widzą niewyraźnie z daleka i bliska, mają problem z czytaniem drobnego druku, często mrużą oczy. Nie muszą non stop nosić okularów, zwłaszcza cylindrycznych. Mogą spokojnie nosić szkła kontaktowe. Specjalnie dla nich zaprojektowane zostały soczewki toryczne. Szkła cylindryczne zostały zastosowane w soczewkach, dzięki czemu spokojnie można nosić takie właśnie wspomaganie wzroku, a nie okulary. Tradycyjne okulary są ciężkie, spadają nieraz z nosa, a podczas upałów ślizgają się na nosie. Czasami się psują.

Soczewki toryczne dostępne

Soczewki toryczne są dostępne u wielu optyków. Poprawiają widzenie, korygują astygmatyzm. Eliminują bóle głowy i wrażenie napięcia oczu. Ich jakość jest wysoka. Użytkownik powinien tylko dbać o dobre przechowywanie oraz właściwą higienę takich soczewek. Ich wygodę powoduje silikon oraz hydrożel, materiały z których są takie soczewki wykonane. Soczewki nawilżają oczy i mają wyjątkowo wysoką przepuszczalność tlenu. Tego rodzaju soczewki posiada w ofercie wiele znanych firm optycznych. Nietrudno kupić soczewki toryczne. Tradycyjnie przestrzega się jedynie przed kupnem soczewek z niepewnego źródła, bo może być to bardzo ryzykowne działanie. Soczewki toryczne wykorzystują naturalne mrugnięcia – warto wspomnieć tutaj o soczewkach Acuvue Oasys for Astigmatism. Nie należy samodzielnie dobierać soczewek torycznych, dobry okulista pomoże w wyborze i sprawi, że astygmatyk poczuje się komfortowo w nowych soczewkach. Podsumowując, astygmatyk powinien pójść do okulisty, porozmawiać i dobrać najlepsze soczewki toryczne dostępne na rynku. Nie należy oszczędzać na zakupie – jakość musi kosztować, a soczewki toryczne są produktem o wysokiej jakości i dość skomplikowanym na tle innych rodzajów soczewek.