Lepiej mieć jedną parę markowych butów, niż dziesięć par nieznanego producenta. Za marką musi iść jakość, bo znana firma nie może pozwolić sobie na przysłowiową fuszerkę. Co więcej, w razie nieprzemyślanego zakupu, niedociągnięć, lub awarii obuwia nie z naszej winy, przyjmowane są zwroty oraz reklamacje (gdzie taka sytuacja w nie markowym sklepie może być rzadkością).
Dokonując zakupu nowej pary obuwia, warto zastanowić się nad wymienionymi rzeczami, kiedy dokonamy już zakupu, może być już za późno. A jakie markowe buty męskie kupować? Aż chciałoby się powiedzieć „najlepiej dobre i tanie”, przy czym warto zainwestować w buty skórzane. Raz, że stopa „oddycha”, dwa, że tak szybko się nie zniszczą. Ale od razu wiadomo, że za marką idzie cena. Czy jednak zawsze?

Otóż nie. Markowe sklepy organizują wyprzedaże, warto więc, wtedy kupować buty sezonowe. Może to oznaczać dokonywanie zakupów butów letnich- na jesień, czy też zimowych- kiedy idzie wiosna, ale ceny są wtedy naprawdę kuszące. Warto rozejrzeć się także za outletem danej marki, który również sprzedaje obuwie pod atrakcyjnych cenach. Poza tym, dobrym pomysłem jest zakup butów przez Internet, gdyż tam, zawsze cena będzie nieco niższa, niż w sklepie stacjonarnym. Aby nie kupować „kota w worku”, warto wcześniej przymierzyć dany model, a następnie jedynie zamówić go przez i Internet. To także oszczędność środków.
Wynika z tego, że dobre obuwie to niekoniecznie zrujnowanie własnego portfela, a jedynie czysta kalkulacja i korzystanie z okazji, jakie sklepy oferują. Warto pamiętać także o pielęgnacji obuwia i zachowaniu higieny. Bo nawet najdroższe buty źle użytkowane, starczą na jeden sezon i znów będziemy zmuszeni pomyśleć o nowej parze.