Każdy, kto spędza całe dnie za biurkiem, marzy o chwili, gdy będzie mógł wreszcie wstać i trochę więcej się poruszać. Dlatego właśnie takie osoby, jako miejsce swojego urlopu bardzo często wybierają góry, gdzie aktywności fizycznej mogą „zażywać” do woli. I to co najważniejsze, góry jako miejsce aktywnego wypoczynku możemy wybierać zarówno w lecie, jak i w zimie.

Jeżeli tylko znajdziemy się w górach, na pewno od razu poczujemy się wyluzowani i połączeni z naturą. To właśnie bowiem tutaj najlepiej poznać piękno przyrody i to właśnie w górach ingerencja człowieka w środowisko jest najmniejsza. Doskonale możemy się o tym przekonać, wybierając się na turystyczne szlaki. W każdych górach jest ich mnóstwo. Różny jest też stopień ich trudności, więc bez problemu możemy wybrać ten odpowiedni dla siebie. Czego się więc możemy spodziewać na górskich szlakach? Przede wszystkim wspaniałych widoków. Czasami aż zapierają one dech w piersiach, szczególnie podczas bezchmurnej pogody. Często możemy zobaczyć zwierzęta spacerujące w naturze, wspaniałe rośliny, często nie występujące gdzieś indziej, czy też słynne górskie jeziora. Z pewnością po powrocie z takiej wędrówki do hotelu, będziemy zachwyceni.

Ale góry są dla turystów szczególnie atrakcyjne w zimie. Szczególnie dla tych turystów, którzy uwielbiają narciarstwo. Zarówno amatorzy nart zjazdowych, jak i biegowych mają w górach dla siebie prawdziwy raj. Bo jak można inaczej nazwać kilometry przygotowanych tras biegowych, wyciągi znajdujące się na każdym górskim stoku czy znakomicie przygotowane trasy zjazdowe. Nic tylko zakładać narty i szusować z dużą prędkością w dół.

Góry i górskie kurorty, mają też dla swoich gości wiele atrakcji na wieczory. Znakomicie rozwinięta baza gastronomiczna, serwuje dla wszystkich tradycyjne góralskie przysmaki, których nie spotkamy w innym miejscach naszego kraju. Specjalne napitki, także te alkoholowe, rozgrzeją nasze ciała nawet w najmroźniejsze wieczory. A gdy jeszcze góralska kapela zagra jakiś skoczny kawałek, będziemy marzyć, aby nasz urlop nigdy się nie skończył i trwał wiecznie.