Od czasu gdy internet jest tak popularny i powszechny, internauci dostali nieocenione źródło wiadomości. W internetowej sieci można znaleźć w zasadzie wszystko, co będzie nam potrzebne. Niezwykle przydatne mogą być w tym internetowe wyszukiwarki, gromadzące informacje o setkach milionów serwisów na całym świecie i dostaniu zapytania od nas pokazują najodpowiedniejsze odnośniki. Lecz aby szukanie dało rezultaty, to musimy sami pamiętać o tym, aby użyć właściwe zapytania w wyszukiwarce.

Na przykład kiedy internauta poszukuje wiadomości o instalacji niewielkich urządzeń do oczyszczania ścieków, to w takim przypadku najkorzystniejsze mogą być frazy przydomowe oczyszczalnie. Po podaniu ich po paru chwilach dostaniemy spis linków do serwisów, gdzie możemy znaleźć informacje które nas interesują. Można będzie wówczas sprawdzić uzyskane rezultaty, i kiedy okaże się że nie udało się nam wyszukać wszystkiego, to możemy jeszcze raz spróbować z inną frazą, przykładowo oczyszczalnie ścieków. Analogicznie sprawa się ma ze innymi aspektami otaczającego nas świata.

Czy będą nas interesować opisy najnowszych filmów, prezentacja roślin na odległym kontynencie, czy też przygotowujemy się do maturalnego egzaminu i zastosujemy hasło bibliografia praca maturalna, to w każdej z tych sytuacji z pewnością dostaniemy odpowiedni wynik. Stosując wyszukiwarki trzeba jednak pilnować jednej sprawy. Nie w każdym przypadki najlepsze serwisy są prezentowane na początkowych pozycjach.

Czasami może się zdarzyć, że będą one promowane przez pozycjonerów, i tym sposobem uzyskały najwyższe pozycje, a te z wiadomościami które nas interesują są umieszczone na bardziej odległych pozycjach.