Nie od dziś wiadomo, że placówki Urzędu Pracy nie nadążają za potrzebami bezrobotnych, bo tych jest ciągle więcej niż wolnych miejsc gotowych do obsadzenia – przynajmniej jeśli chodzi o ilość propozycji jaką dysponuje sam pośrednik pracy. Istnieje jednak sposób by nieco odciążyć urzędników UP i poszukać zatrudnienia gdzie indziej… chodzi oczywiście o Internet, bo od długiego już czasu widać stałą tendencję mówiącą nam o tym, że wzrasta liczba serwisów ogłoszeniowych działających w sieci i zamieszczających na swych stronach oferty pracy dla bezrobotnych.

Skoro wzrasta liczba serwisów to wiadomo również, że wzrasta liczba ogłoszeń… – a to również pokłosie faktu, że sami pracodawcy dostrzegają wzrost roli Internetu w życiu przeciętnego obywatela, a zatem i pracownika. Jak więc dotrzeć do interesujących ogłoszeń znajdujących się w sieci? Najlepiej wpisać w wyszukiwarce lokalizację oraz pożądane stanowisko co pozwoli nam dotrzeć do ogłoszeń dotyczących wskazanej lokalizacji. Jeśli jednak chcemy zorientować się w ogólnej liczbie dostępnych ofert warto odwiedzić bezpośrednio stronę jednego z portali dla bezrobotnych i tam przejrzeć dostępną bazę ofert skierowanych dla bezrobotnych. Można ją oczywiście selekcjonować ze względu na branżę czy nawet zarobki.

Wiele serwisów udostępnia również wyszukiwarkę w ramach danej witryny, w której to również można wskazać konkretne miasto aby zaprezentowane zostały tylko i wyłącznie ogłoszenia z danego miasta, regionu, czy województwa…