Liczby wibracji ekspresji to podstawowe liczby w numerologii. Ich znajomość pozwoli na ustalenie cech charakteru danej osoby, a także wytyczenie ścieżki, którą należy podążać. Liczb tych jest 12 i każda oznacza coś innego. 

Pierwszą z nich jest liczba 1. Cechuje ona naturalnych liderów – odważnych i zdecydowanych. Dzięki swojemu charakterowi możesz wpływać na innych i zostać przywódcą, szefem wielkiej korporacji czy znanym aktywistą jak inni spod numeru 1.

Liczba 2 to numer ludzi stworzonych do kooperacji. Przyjazne nastawienie i otwartość pozwoli Ci na podjęcie owocnej współpracy, ale nie w roli lidera. Czasem to może być frustrujące, ale dzięki swojemu usposobieniu problemy szybko miną.

Jesteś ekspresywnym optymistą i duszą towarzystwa? Jeśli tak to Twoim numerem jest 3. Trójka ma duży potencjał w dziedzinach, które wymagają kreatywności i doskonale potrafi inspirować swoje otoczenie. Czasami ma jednak problemy z pozytywnym przyjęciem zaangażowania innych osób w swoje życie.

Czwórka to mistrz organizacji i metodycznego podejścia do każdego problemu. To cechy, które cenione są szczególnie wśród księgowych i menedżerów. W życiu prywatnym numer 4 to typ moralizatora, ale także wielki przeciwnik wszystkiego co niestabilne. Z jednej strony to zaleta, a z drugiej potencjalne utrudnienie w kontaktach międzyludzkich.

Numer 5 uwielbia zmiany i przygody. Wolny strzelec to idealne określenie dla piątki. Musisz wszystkiego spróbować i przed niczym się nie cofniesz żeby to zrobić. Wolność osobista jest dla Ciebie ważna, ale może przynieść niemałe kłopoty.

Szóstka ma na uwadze potrzeby innych ludzi i często przedkłada je nad swoje. Pomimo wielu talentów, które wymagają kreatywności zdarza się, że nie są zagospodarowane przez całkowite poświęcenie się innym ludziom.

Liczba 7 to liczba ludzi ciekawych świata. Analityczny umysł i pragnienie wiedzy wciąż przybliżają Cię do odpowiedzi na kolejne pytania, sprawdzisz się jako bankier, wynalazca czy inżynier, ale zbyt często zachowujesz swoje przemyślenia dla siebie przez co nie zawsze procentują.

8 to numer oznaczający wielki potencjał i umiejętności. Dzięki nim stosunkowo łatwo sięgniesz po władzę i pieniądze. Możesz osiągnąć rzeczy wielkie, ale w swoim dążeniu do potęgi możesz okazać się nietolerancyjny i skrzywdzić innych ludzi.

Liczba 9 to numer idealistów. Idee humanizmu i poświęcenia się dla wyższych celów nie są Ci obce. Pro publico bono to prawdopodobnie Twoja dewiza, dlatego z pewnością sprawdzisz się w polityce, prawie czy wolontariacie.

Oprócz podstawowych cyfr są jeszcze liczby 11, 22, 33. Te z kolei są liczbami mistrzowskimi i zasługują na osobny artykuł i szersze wyjaśnienia.